Poznaj coaching, poznaj siebie
FacebookEmailRSS

Life coaching

Coaching może dotyczyć wielu obszarów życia. Jeśli klient chce się skupić na życiu osobistym, relacjach z innymi ludźmi, przyjrzeć się swojej obecnej drodze życia, dotychczasowym wyborom, związkom z innymi, podjąć ważne decyzje itd. mówimy wtedy o Life Coachingu. Jest to bardzo istotny dział Coachingu dający wyjątkowe wsparcie, któremu towarzyszą czasami ogromne zmiany – bo zachodzące w najistotniejszych i najbardziej osobistych obszarach życia. Life Coaching jest tak naprawdę dla każdego, kto chce czegoś: zmiany, odpowiedzi na stawiane przez siebie pytania, potwierdzenia, że wybrał właściwą drogę, aż wreszcie dla tych, którzy po prostu chcą tę drogę odnaleźć, chcą więcej z życia, chcą więcej się uśmiechać, mieć lepsze relacje z innymi, sprawiać im radość, żyć pełnią życia. Life Coaching zawsze prowadzi do rozwoju osobistego – zazwyczaj na tak głębokim poziomie, że ma to pozytywny wpływ w wielu obszarach życia – także zawodowym.

Częstym tematem Life Coachingu jest tworzenie wizji przyszłości, budowanie planu i weryfikowanie go z różnych perspektyw zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. W takich przypadkach Life Coaching daje niezwykłą i unikalną możliwość zobaczenia siebie za rok, dwa, trzy, pięć, czy też jeszcze w dalszej perspektywie i na tej podstawie określenie swoich życiowych celów, dążeń, dostrzeżenie wartości, którymi się kierujemy, a które nie zawsze są dla nas oczywiste.

Life Coaching może także skupiać się na naszym zdrowiu – może pomóc znaleźć motywację i siły, aby zmienić swój styl życia z korzyścią dla zdrowia. Zmiana diety, jogging, pływanie, ćwiczenia fizyczne – wszystkie te elementy mogą być tematem Life Coachingu.

Sukces Life Coachingu

Pragnienie poprawy relacji z innymi – czy to w związkach, czy w relacji rodzice – dzieci – będzie świetnym punktem wyjścia do Life Coachingu, który pomoże znaleźć w sobie zasoby pozwalające na czerpanie i dawanie jeszcze większej radości i miłości.

Problemy zawodowe, które mają wpływ na życie osobiste mogą być także temat Life Coachingu – mogą zostać przekształcone w pytania, które będą dotyczyć najważniejszych wartości, celów życiowych, aż w końcu z problemów zostaną przetransformowane w szanse na lepsze życie.

Świetnymi celami Life Coachingu mogą być także poprawa poczucia własnej wartości, walka ze stresem, rozwój osobisty, rozwój umiejętności komunikacyjnych i wiele innych – słowem wszystko czego tylko potrzeba Ci, by żyć pełnią życia.

A przede wszystkim Life Coaching to czas dla Ciebie. Jeden z niewielu momentów w zabieganym życiu, kiedy naprawdę możesz przyjrzeć się sobie – swoim potrzebom i pragnieniom, zasobom i wielkim potencjalne, który w Tobie drzemie. To wreszcie czas, w którym pracujesz z Coachem – osobą, która całym sobą zaangażowana jest w Twoje dobro, Twój rozwój, Twoje życie i która kibicuje Ci na każdym kroku, bez względu na to jakie decyzje podejmiesz.